Zelené potraviny Green Ways a Ulcerózní kolitida

ulcerózní kolitidaUlcerózní kolitida je běžná, chronická forma zánětlivé choroby střevní, která se histologicky charakterizuje jako zánět včetně zahlenění rekta a tračníku. Nejběžnějšími příznaky jsou bolesti břicha, časté nucení k vyprázdnění a krvavý průjem, postižení mohou také trpět chudokrevností, únavou, ztrátou hmotnosti, krvácením z konečníku, dehydratací a podvýživou. Příčina ulcerózní kolitidy není známá a v současnosti na ni neexistuje léčba. Dostupná léčba běžnými léčivy na ulcerózní kolitidu je často zdrojem zklamání.

A do dnešní doby žádná speciální dieta či doplněk stravy neprokázaly v léčbě ulcerózní kolitidy účinnost, a z tohoto důvodu byl vytvořen níže uvedený výzkum, aby prokázal, zda-li by pacienti trpící ulcerózní kolitidou mohli mít prospěch ze zařazení Chlorelly do svého jídelníčku (Merchant and Andre, 2001).
Přesto, že jde o menší výzkum, jeho výsledky jsou velmi významné.

 

Studie účinků Chlorelly na ulcerózní kolitidu (prováděla lékařská fakulta Commonwealth University ve Virginii):

Tato zpráva pojednává o pacientech s ulcerózní kolitidou (UK).
Studii dokončilo osm z devíti pacientů s ulcerózní kolitidou ve věku od 25 do 56 let. Všichni pacienti s UK, kteří se zúčastnili otevřeného výzkumu, museli trpět mírným až středně těžkým onemocněním po dobu nejméně jednoho roku a mít celkový DAI mezi 4 až 10. Všichni se podrobili vstupnímu vyšetření tračníku. Po dobu dvou měsíců každý účastník denně užíval padesát tablet (deset gramů) Chlorelly a přibližně 100 ml tekutého extraktu z Chlorelly. Nebyla zavedena žádná speciální omezení a účastníkům bylo řečeno, aby pokračovali ve svém normálním životním stylu včetně užívání všech předepsaných léků. Na konci druhého měsíce byla doplněna veškerá vyšetření.

Výsledky studie:

ulcerózní kolitidaPříznaky u všech pacientů se po přidání Chlorelly významně zlepšily.
Vyšetření odhalila výrazně méně zanícení. Celková vyšetření prokázala, že se celkový stav ulcerózní kolitidy u pacientů výrazně zlepšil. Index aktivity nemoci klesl z průměrných 7.2 na 2.8. To znamená 61% pokles příznaků !!

U všech sledovaných nemocných poklesla frekvence stolice a zmírnilo se krvácení z konečníku. Urputnost onemocnění se výrazně zklidnila.

Přesné výsledky studie jsou na vyžádání k dispozici.

Celkově vzato, výsledky DAI, které ukázaly, že objektivní příznaky ulcerózní kolitidy se u všech pacientů zlepšily, spolu s kladným hodnocením pacientů v dotazníku, jasně prokazují, že všechny subjekty měly z každodenního užívání Chlorelly výrazný prospěch.

Více o obecném působení Chlorelly pirenoidosy čtěte zde…